Qt fejlesztő eszközök - új magyar nyelvű wiki oldal

• A publikus wiki-n lefordítottam a Qt Development Tools oldalt, "itt ":http://developer.qt.nokia.com/wiki/CategoryTools_Hungarian találjátok a magyar nyelvűt. Nézzétek meg, és javítsatok rajta, ha valami nem lett jó.

• Pontosan, hogy lehet fordítani. Simán át kell szerkeszteni és menteni a wiki oldalt, vagy valahogy újat kell csinálni.

• Újat kell létrehozni, a jelenlegi konvenció szerint az <angol oldal neve><szóköz>Hungarian néven. A többi nyelvre lefordított oldalon van egy navigációs bár felül, ott mindenhol be kell írni az új oldalra egy hívatkozást (ez elég szöszölős, de egyelőre nincs jobb).

A fordításnál én mindig az angol oldal forrását használom (edit-re nyomok, majd kimásolom texteditorba és ott szerkesztem).

A WikiHelp és a WikiSyntax oldalak segíthetnek a markup-ok megértésében (mind a kettőt már lefordítottam).

• A nyelvválasztót lehet copy/paste?

• Igen, sőt, azt érdemes úgy hagyni ahogy van (plusz belerakni a magyar-t persze)

• Gondoltam, de picit félénken nyúlok bele ilyen mérvű dolgokba. :) Köszi az infót.

• Ami még fontos: a végére/elejére mindig tedd be a [[Category:Hungarian]] markupot, hogy bekerüljön a magyar nyelvű oldalakat mutató index file-ra

• Plusz, ha meg van az oldal, akkor a language:hu, hungarian és magyar tagokat add hozzá, így a tag szerinti kereséssel is megtalálhatóak lesznek.

Log in to reply