کو‌ئری

• p{direction:rtl; text-align:right}. سلام

p{direction:rtl; text-align:right}. یه خرده گیج شدم
    برای کو‌ئری شما از چه روشی استفاده می‌کنید؟
    @QSqlQuery
    QSqlQueryModel
    QSqlTableModel@

p{direction:rtl; text-align:right}. فرقشون با هم چیه؟
    این model چیه؟

p{direction:rtl; text-align:right}. چطوری به QSqlQueryModel می‌تونم آرگومان بدم؟ مثل این
    @QSqlQueryModel *model=new QSqlQueryModel();
    model->setQuery("st#,stName,Address,average) VALUES(#,#,#,#)");@
    می‌خوام اون #ها رو با ۳ تا متغیر مقدار دهی کنم

p{direction:rtl; text-align:right}. چطوری QSqlQuery رو به جدول وصل کنم

p{direction:rtl; text-align:right}. از کدوم روش استفاده کنم؟

• p{direction:rtl; text-align:right}. مدل‌ها جزئی از مکانیزم MVC در کیوت هستند. اگر یک مدل داشته باشی، می‌تونی در view های مختلف ازش استفاده کنی. مثلا یک QSqlTableModel مدلی از یک جدول (رابطه) در پایگاه داده است. این جدول رو میشه توی QTableView مشاهده کرد. یا روی جدول می‌تونی عملیات مختلف انجام بدی.

p{direction:rtl; text-align:right}. QSqlQueryModel هم دقیقاً مثل همون هست با این تفاوت که این‌بار هر مدل نمایندهٔ یک جدول در پایگاه داده نیست. به‌جای اون نتیجهٔ یک کوئری رو داخل یک مدل مشتق شده از مدل جدول نگه میداره. مثلاً می‌تونی از چند تا جدول کوئری بگیری و نتایجش رو که توی مدل ذخیره شده، توی view نشون بدی.

p{direction:rtl; text-align:right}. QSqlQuery هم کلاً مدل نداره. خیلی ساده کوئری میگیره و نتایج رو نگه میداره.
    بسته به نیازت از هرکدوم می‌تونی استفاده کنی.

• p{direction:rtl; text-align:right}.
    @
    QSqlQueryModel model;
    model.setQuery(QString("select * table1.a, table2.b from table1, table2 where a='%1' and b<>%2").arg(value1).arg(value2));
    view.setModel(&model);
    @

• p{direction:rtl; text-align:right}.ممنون سروش جان
    برم یه تستی بکنم

Log in to reply

Looks like your connection to Qt Forum was lost, please wait while we try to reconnect.