Important: Please read the Qt Code of Conduct - https://forum.qt.io/topic/113070/qt-code-of-conduct

Cały framework przestał bez powodu działał

• Cześć, przychodzę z dziwnym problemem mianowicie, wczoraj jeszcze normalnie rozwijałem aplikacje w qt.
    A gdy dzisiaj ją odpaliłem wysypała mi 400 błędów podczas kompilacji. Co najlepsze nowy projekt w Qt Creatorze również wysypuje błędy.

Reinstalacja nie pomogła, nadal nowy proojekt w qt creatorze wysypuje błędy - coś dziwnego musiało się stać w ciągu 24h. Ma ktoś pomysł jak to naprawić?6bf25f8e-3277-4710-98d5-5a7e00b61867-image.png

• Moderators

Aktualizowałeś kompilator, Qt lub cmake?

Mialem kiedyś podobny przypadek (na Windowsie), ale reinstalacja Qt wtedy pomogła.

Patrząc po błędach wygląda na to, że kompilator próbuje użyć innego encoding niż to w którym pliki są zapisane.

To jest Qt 5 czy Qt 6? Jaki kompilator?

• @sierdzio said in Cały framework przestał bez powodu działał:

Aktualizowałeś kompilator, Qt lub cmake?

Mialem kiedyś podobny przypadek (na Windowsie), ale reinstalacja Qt wtedy pomogła.

Patrząc po błędach wygląda na to, że kompilator próbuje użyć innego encoding niż to w którym pliki są zapisane.

To jest Qt 5 czy Qt 6? Jaki kompilator?

Qt 6.0 MSVC2019 64bit
    Nic nie aktualizowałem (z reguły mam we wszystkim, co możliwe, wyłączone automatyczne aktualizowanie), w ciągu ostatnich 24 godzin jedyne co robiłem na kompie, to robiłem zadania z matmy.

• Moderators

Qt6 chyba wymaga kodu pisanego w UTF-8, sprawdź czy masz takie kodowanie plików. Ale dziwne jest to, że on zdaje sie zgłaszać błędy w kodzie Qt a nie w twoim.

Nie wiem co na to może pomóc :-(

• @sierdzio Zainstalowałem 6.0.1 i działa jak marzenie.

Czy może wiesz, czy ta wersja ma już popularne błędy, czy jakieś różnice znaczące względem 6.0.0?

• Moderators

@damian28102000 said in Cały framework przestał bez powodu działał:

@sierdzio Zainstalowałem 6.0.1 i działa jak marzenie.

OK, fajnie :-)

Czy może wiesz, czy ta wersja ma już popularne błędy, czy jakieś różnice znaczące względem 6.0.0?

W wersjach 0.0.x jest zawsze jedynie bug fixing - nie ma nowych funkcjonalności.

Log in to reply