Button z maska w QML. Jest to w ogole mozliwe

• Hi,
    It is possible to make Button or MouseArea in QML ho works like QPushButton with mask(QPixmap) in C++ ?

Czesc chlopcy,
    Glupie pytanie da sie zrobic buttona albo mouseArea w QML ktora bedzie hasala sobie jak QPushButton z maska w C++. Chodzi mi o to zeby on nie reagowal na pacniecia poza obszarem jego ksztaltu. A z tego co widze dran robi mi zawsze prostokat. A potrzebuje np okrag ;/

Ma ktos jakis pomysl na to ?

"Przykrywanie" go innym obiektem w moim przypadku sie nie sprawdzi. Poniewaz pod spodem jest glowny obiekt na ktorego przyciskanie musze odpowiednio reagowac.

• Reasumujac i analizujac wszystkie sugestie dochodze do wniosku, iz qml nie obsluguje i nie wspiera buttonow o okreslonych ksztaltach. Zawsze robi z nich prostokatne strefy ktore mozna co najwyzej zaslonic. A wszystkie operacje zwiazane z maskami sluza w nim glownie do graficznych obrobek. Jedyne co mozna zrobic to przyslonic fragment np 'mouseArea' czyms innym.

Jesli sie myle uprzejmie prosze o 'zhejtowanie' mnie i oswiecenie ;D

Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za wszystkie sugestie.

• Reasumujac odpowiedz na moje pytanie znajduje sie tutaj:

@p3c0 said:

Hi @Prezes
    Yes it is possible. Look for maskedmousearea example under your Qt installed directory.
    <QtDir>\quick\customitems\maskedmousearea

Log in to reply

Looks like your connection to Qt Forum was lost, please wait while we try to reconnect.