کامپایل Qt

• p{direction:rtl; text-align: right}. سلام من می خوام qt 4.8.3 رو برا ming 4.7 کامپایل کنم.
    مراحل به ترتیب :
    1 . set PATH=C:\mingw\bin;%PATH%

1. C:\Qt\qt-everywhere-opensource-src-4.8.3>configure -static -debug-and-release -d
      eveloper-build -no-exceptions -opensource -platform win32-g++-4.6
      اما تو این مرحله این پیغام رو میده:
      Using internal configuration.
      Running syncqt...
      Creating qmake...
      execute: File or path is not found (mingw32-make)
      execute: File or path is not found (mingw32-make)
      Cleaning qmake failed, return code -1
      هم perl هم ming نصبند و هر دو هم توی path هستند.
      لطفا راهنمایی کنید.

• p{direction:rtl; text-align:right}. سلام مراحل زیر رو بترتیب انجام بدید فقط در مورد اول دقت کنید که فایل qmake.conf رو پیدا کنید و داخل اون عبارت QMAKE_LFLAGS رو جستجو کنید و بعد فقط عبارت static- رو اولش اضافه کنید . موفق باشید

1- in <qt path>\mkspecs\win32-g++\qmake.conf : QMAKE_LFLAGS = -static ...
    2- in qt cmd : configure -platform win32-g++ -static -debug-and-release -no-exceptions
    3- and : mingw32-make sub-src

• آقا من کاری که گفتید رو کردم نتیجه مثل قبله.
    چیکار کنم ؟

• p{direction:rtl; text-align:right}. از مشکلی که بالا نوشتید فقط میشه این نتیجه رو گرفت که minw32-make تو مسیر نیست اگر از خط فرمان خود کیوت استفاده بکنید بنظرم نباید مشکلی باشه . البته یادتون نره که یک mingw32-make confclean رو اول اجرا کنید و اگر بدون خطا بود مسیرمراحل رو تکرار کنید . اگر باز با مشکل برخورد کردید بهتره از اول که کتابخانه رو extract کردید دوباره تکرار کنید تا مراحل قبلی باعث خرابی makefile ها نشده باشه.

• من خط فرمان کیوت استفاده نمی کنم و مینگ رو جدا نصب کردم

• p{direction:rtl; text-align:right}. اگر از اون استفاده نمیکنید یا از طریق کنترل پنل ویندوز برید و تو Evnironment Variables مسیر ها رو دوباره وارد کنید . قالبا شاخه های bin توی کتابخونه ها دارای مسیر فایلهای اجرایی هستند . برای اطمینان کافیه برید و داخل مسیری که می خواهید توی path قرار بیدی نگاه کنید که آیا mingw32-make.exe و qmake.exe هست یا نه . و یا یک cmd یا همون خط فرمان ویندوز رو از استاردت باز کنید و مسیر ها رو بشکل زیر ست کنید . موفق باشید

set path=%path%;<qt path in your sys>\bin;<ming path in your sys>\bin;

• واسه اونایی میگم که احتمال داره به مشکل من بر بخورند.
    توی کامند
    configure -platform win32-g++ -developer-build -opensource -debug-and-release -no-exceptions -make make
    باید بزنید که یه سوییچ اضافه شده و اونم اسم فایل میک رو مشخص میکنه فق من نمی دونم چرا این توی هلپ کانفیگور نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Log in to reply

Looks like your connection to Qt Forum was lost, please wait while we try to reconnect.